Patronat Honorowy
Główny Patron Telewizyjny


Patronat Branżowy
Partner
Zagłosuj na najpiękniejszą roślinę w konkursie GRAND PRIX GARDENII 2019

Do końca głosowania pozostało:


Clematis "My Darling" - Powojnik MY DARLING
CLEMATIS ŹRÓDŁO DOBRYCH PNĄCZY SP. Z.O.O. Sp.K.

Grupa Wielkokwiatowe, wcześnie kwitnące. Intrygująca nowa polska odmiana o pełnych i półpełnych kwiatach w kolorze czerwonopurpurowym. Powtarza kwitnienie pod koniec lata. Dobra do uprawy w dużych pojemnikach na tarasach i balkonach.


Juniperus Pfitzeriana "Yellow Sapphire" - Jałowiec Pfitzera "Yellow Sapphire"
A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie

Wolno rosnąca, polska odmiana wyselekcjonowana przez Michała Kałuzińskiego. Ma zwarty, płasko-kulisty pokrój. Na szczególną uwagę zasługuje dzięki żółtemu wybarwieniu igieł. Dorasta do około 0,3 m wysokości i 1 m średnicy. Wymagania glebowe i wilgotnościowe niewielkie. Preferuje stanowiska słoneczne, na których najpiękniej się wybarwia. Doskonale prezentuje się w formie piennej. Polecana do niewielkich ogrodów, ogrodów skalnych oraz kompozycji pojemnikowych.


Sarcococca Winter Gem
PLANTLINE B.V

Sarcococca Winter Gem. Jest to prawdziwy klejnot do ogrodu zimowego. Od lutego do kwietnia cały krzew pokryty jest czystymi białymi kwiatami. Wyrastają z ciemnoczerwonych pąków i rozsiewają fantastyczny zapach. Liście są błyszczące, ciemnozielone, dzięki nim i specjalnemu zapachowi ten zimowy klejnot jest niezbędny w ogrodzie zimowym i wczesnowiosennym. Winter Gem nie jest podatny na choroby i wymaga niewielkiej opieki. Przycinanie nie jest konieczne, rośnie zarówno na słońcu, jak i w cieniu i na każdym rodzaju gleby. Idealnie nadaje się do masowego nasadzenia, niskiego żywopłotu a także w pojemniku.


TRZMIELINA White Spire
PLANTLINE B.V

White Spire to bardzo stabilna i jednorodna, biało-kolorowa Trzmielina, ma zimozielone liście z szeroką białą obwódką i zachowuje swój kolor przez cały rok." White Spire" może być sadzona we wszystkich typach gleby, na słońcu lub półcieniu. Idealny do masowego sadzenia, niskiego żywopłotu, ogrodu i granicy, jako pojedynczy lub w grupie doskonale uzupełni różnorodne kompozycje, niezależnie od stylistyki aranżowanych miejsc.


Współpraca Medialna