Dziękujemy, że byliście z nami 🌿💚 Do zobaczenia na kolejnej edycji! 🌿💚  

Organizator:

Pokazy maszyn

09:00 - 17:00
Teren MTP przy pawilonie 12
Organizator: SERAFIN
Na powierzchni trawiastej zlokalizowanej koło pawilonu 12, podczas korytowania, kopania wykopów, wiercenia otworów, równania, spulchniania i przesiewanie ziemi, swoje możliwości zaprezentuje miniładowarka AVANT 635 z narzędziami: łyżka 4w1 z zębami, minikoparka 150 z łyżką 40cm, napęd wiercący z wiertłem, brona wirnikowa MTZ 120, równiarka niwelacyjna, ciągnik jednoosiowy z glebogryzarką separacyjną, łyżka przesiewająca. Zapraszamy!
Zobacz więcej

XV Forum Miejska Sztuka Ogrodowa

10:00 - 16:30
PAWILON 11
Przed nami 15. edycja Forum Miejska Sztuka Ogrodowa, która nierozłącznie kojarzona jest z Targami Gardenia w Poznaniu. Hasłem tegorocznej edycji jest: „Odbetonować miasta”. Prelegentami będą zarówno aktywiści miejscy, zarządcy zieleni miejskiej, jak i architekci krajobrazu. To mieszanka wybuchowa, która rozprawi się z betonozą. WSTĘP WOLNY PO REJESTRACJI
Zobacz więcej

ARENA KRAJOBRAZU, dzień I

10:00 - 16:30
PAWILON 4, scena
Organizator: Fundacja Fractal
Spotkanie z najlepszymi Polskimi i światowymi architektami krajobrazu! Wśród prelegentów: Taina Suonio, Marta Górna, Anca Panait, Bernd Franzen, Zuzanna Bartman, Alicja Maj i Joanna Rayss.
Zobacz więcej

Zimowa Florystyka - Seminar Class Piotra Sekundy

10:00 - 15:00
SALA VANILLA, Garden City MTP
Przed Wami mistrzowskie zimowe stacjonarne SEMINAR CLASS w wykonaniu Piotra Sekundy w Poznaniu! Specjalnie dla przyjaciół Floral Academy stworzyliśmy to szkolenie w odpowiedzi na potrzebę rynkowych zmian, komponowania zimowych aranżacji ​i tworzenia przyciągających wzrok obiektów florystycznych. Wspólnie odpowiemy na pytania: jak odczarować zimową przestrzeń w kwiaciarni, z jakich materiałów oraz dodatków korzystać w okresie zimowym, aby florystyczne produkty wyglądały efektownie.
Zobacz więcej

Program na stoisku - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

10:00 - 14:30
PAWILON 4, stoisko
Targi Gardenia po raz kolejny będą gościć Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który ponownie przygotował bogaty merytorycznie program wydarzeń na stoisku. Przewidziane poradnictwo, wykłady i warsztaty - zapraszamy!
Zobacz więcej

Strefa Arborystów

10:00 - 15:00
PAWILON 4
Cykl prelekcji i porad eksperckich w tematyce opieki nad drzewami.
Zobacz więcej

Uroczyste otwarcie Targów GARDENIA

11:00 - 12:30
PAWILON 3, scena główna
Organizator: MTP Grupa
Uroczyste otwarcie Targów Gardenia 2021 połączone z wręczeniem nagród w konkursie o Złoty Medal MTP i innych ważnych wyróżnień. Zapraszamy!

Sadzenie dużych drzew w mieście

12:00 - 16:00
Pawilon 3, Sala Zielona
Organizator: OSTO
SADZENIE DUŻYCH DRZEW W MIEŚCIE - potrzeby, inspiracje, problemy, technologie. Wykłady Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów. Wstęp wolny!
Zobacz więcej

Florysta Roku na fali/W Grupie Siła! EuropaCup tuż, tuż

12:40 - 13:30
PAWILON 3, scena główna
Pokaz florystyczny Stowarzyszenia Florystów Polskich. Pokaz będzie składał się z dwóch części - pierwszą z nich (30 min) poprowadzi laureatka konkursu Florysta Roku 2020 - Małgorzata Szwagiel, a jej występ będzie nosił tytuł "Florysta Roku na fali"; druga część (30 min) pt. "W Grupie Siła! EuropaCup tuż, tuż" poprowadzi 26 florystów (członków SFP), którzy wykonają prace reprezentujące kraje uczestniczące we Florystycznych Mistrzostwach Europy.

Nowoczesny salon ogrodowy - warsztaty Vectorworks

13:00 - 16:00
PAWILON 3, Sala A
Podczas warsztatów dowiecie się: Jak wykorzystywać podstawowe narzędzia takie jak: nawierzchnia twarda, powierzchnia roślinna, narzędzie: liście i roślina? Jak w łatwy sposób tworzyć obiekty (np. taras wypoczynkowy, zbiornik wodny czy donica murowana) przy wykorzystaniu narzędzi do modelowania 3D. Jak korzystać z gotowych symboli 2D i 3D w swoich projektach? WSTĘP WOLNY PO REJESTRACJI
Zobacz więcej

Rebranding – zbędny kaprys czy inwestycja w przyszłość?

13:30 - 14:00
PAWILON 3, scena główna
Organizator: eFresh Sp. z o. o.
W PRL-u wszyscy chcieli mieć swoje Wranglery, w latach dziewięćdziesiątych – buty Nike. Czy rosnący trend ogrodniczy DIY w połączeniu z konsekwentną pracą nad rozwojem własnej marki pozwoli zbudować równie silny brand w polskim nasiennictwie? Prelegent Adam Michańków, Strateg eFresh/Grant Thornton, na przykładzie marki W.Legutko – krajowego lidera na rynku produkcji nasion.

Z szafy Apolonii Chałupiec - pokaz florystyczny

14:00 - 14:50
PAWILON 3, scena główna
Organizator: SITO
Pokaz mistrza florystyki - Piotra Marca, utrzymany w klimacie lat 20. i nawiązujący do stylu Apolonii Chałupiec, znanej jako Pola Negri.

Kwieciem malowane - pokaz florystyczny

15:00 - 15:50
PAWILON 3, scena główna
Pokaz florystyczny mistrzyni florystyki Izy Tkaczyk wraz z grupą mistrzowską.

Permakultura w ekologicznym ogrodzie jadalnym

16:00 - 16:50
PAWILON 3, scena główna
Wykład poprowadzi Bogdan Kasperski, eko-gospodarz i eko-edukator z Anielskich Ogrodów, który zajmuje się na co dzień projektem edukacyjnego gospodarstwa ekologicznego. Tworzy i udoskonala ekologiczne techniki ogrodowe. Projektuje rozwiązania budujące bioróżnorodności w otoczeniu. Praktyk permakultury. Szczególnie zajmuje się efektywną uprawą warzyw na rabatach wyniesionych i nawożeniem naturalnym. Jest pasjonatem nowoczesnych technologii, zwłaszcza rozwiązań opartych na wzorcach naturalnych.
Zobacz więcej