Dla architektów

 

Targi GARDENIA to nie tylko możliwość bezpośredniego nawiązania relacji biznesowych na stoiskach wystawców, ale także szereg wydarzeń towarzyszących będących źródłem dobrych praktyk i profesjonalnej wiedzy. W ramach Tragów odbędzie się cykl spotkań, których celem jest podzielenie się wiedzą teoretyczną i praktyczną oraz zainicjowanie debaty na temat wyzwań ważnych dla ogrodnictwa.

1. XIII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa

Na uczestników czekają panele dyskusyjne z udziałem branżowych profesjonalistów, kilka godzin interesujących rozmów oraz spora dawka użytecznej wiedzy. Tym razem podczas konwentu poruszać będziemy tematy związane z największymi wyzwaniami, przed jakimi stają dziś architekci krajobrazu.

Przejdź do FORMULARZA REJESTRACYJNEGO >>>

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZEŃ >>>

baner_1.jpg

2. IV Forum Architektów Krajobrazu "Ogród w mieście od tarasu po zielone przydomowe enklawy"

Wzorem lat ubiegłych podczas targów GARDENIA odbędzie się IV Forum Architektów Krajobrazu. Inicjatywa Forum Architektów Krajobrazu została zainicjowana w 2016 roku przez grupę architektów krajobrazu skupionych wokół Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów. Patronat medialny nad najbliższą edycją Forum objęli polska edycja czasopisma GARDENERS' WORLD oraz zielonyogrodek.pl.

Organizatorem wydarzenia są: Fundacja FRACTAL, której fundatorem jest Tomek Ciesielski Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Forum odbędzie się drugiego dni a Targów GARDENIA, 22.02.2019 r. w paw. 6.

Na IV Forum Architektów Krajobrazu można rejestrować się bezpłatnie TUTAJ. Liczba miejsc ograniczona.

--->PROGRAM 4 FORUM ARCHITEKTÓW KRAJOBRAZU<---

baner_1.jpg

3. Rośliny bliżej człowieka – zdobią, żywią, leczą - porady i wykłady dla profesjonalistów

Warsztaty, prelekcje i wystąpienia, które prowadzą znane w kraju autorytety, zapowiadają się bardzo interesująco. Uczestnicy Targów GARDENIA mogą liczyć m.in. na porady sadownicze, inspiracje w zakresie projektowania ogrodów, wykłady na temat glonów w oczkach wodnych, doboru gatunków i odmian roślin sadowniczych, prelekcje w zakresie technicznych nowości w ogrodnictwie czy roślin drzewiastych w hortiterapii.

baner_1.jpg

4. Konkurs Inspiracje-Aranżacje

Tradycyjnie Targom GARDENIA towarzyszyć będzie konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE. Wydarzenie to co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających, ponieważ najlepsza ogrodowa aranżacja powstaje na oczach publiczności. Ogrody pokazowe budowane będą w dniach 21-22 lutego, rozstrzygnięcie konkursu nastąpi trzeciego dnia Targów GARDENIA, 23 lutego. Zwycięzca wyłaniany będzie w drodze głosowania przez uczestników. Temat przewodnim tegorocznego konkursu jest „ZIELONE MARZENIE”. Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi TUTAJ.

5. Profesjonalny Pokaz Wiosennego Cięcia Róż - Szkółka Róż ROSARIUM

Data 21.02
Godz. 15.50-16:45
miejsce: pawilon nr. 6

To premierowe wydarzenie towarzyszące Forum Architektów Krajobrazu skierowane jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją ogrodów jak i amatorów ogrodnictwa. Na potrzeby pokazu z naturalnych warunków zostały wykopane dorosłe okazy różanych krzewów. Dzięki temu przedstawione zostaną różne rodzaje cięcia róż zaczynając od rabatowych a kończąc na różach historycznych i pnących.

6. Sprawdź profesjonalne narzędzie do projektowania i wizualizacji

Podczas Targów GARDENIA będzie można sprawdzić możliwości programu Gardenphilia DESIGNER, profesjonalnego narzędzia do projektowania i wizualizacji ogrodów i zieleni. Program umożliwia kompleksowe wykonanie projektu: koncepcyjny rzut z góry, wizualizację 3D, projekt techniczny, zestawienie roślin i innych materiałów. Największa na rynku baza ponad 8000 tysięcy roślin z polskich szkółek, oparta jest o unikatowe w skali europejskiej akwarelowe, ręcznie malowane tekstury.

baner_1.jpg

7. Intensywny kurs Vectorworks Landmark

Poznaj najbardziej wszechstronne oprogramowanie CAD przeznaczone dla twórców z branży architektury krajobrazu! Oprogramowanie Vectorworks Landmark znacząco usprawnia projektowanie ogrodów i architektury krajobrazu.

baner_1.jpg

21 luty 10:30 – 13:00

22 luty 10:30 – 13:00

23 luty 10:30 – 13:00

[ Wstecz ]