Dla szerokiej publiczności

 

Ogrodnictwo to nie tylko pasja, ale i sposób na życie. Dlaczego? Pięknie zaaranżowany teren zieleni to rozkosz dla oka, ale też ukojenie dla duszy. Ogrodnictwo pomaga zapomnieć o troskach, a praca na świeżym powietrzu owocuje poczuciem, że robi się coś pożytecznego. Targi GARDENIA to bardzo ciekawe kompozycje kwiatowe, pomysłowe elementy dekoracyjne, oryginalne gatunki drzew, krzewów ozdobnych, roślin doniczkowych i rabatowych, nasiona traw i warzyw. Pawilony wystawiennicze wypełnią nowoczesne narzędzia, sprzęt ogrodniczy, akcesoria do nawadniania oraz elementy małej architektury ogrodowej. GARDENIA to także inspirujące spotkania ze specjalistami z branży ogrodniczej.

1. Warsztaty z Wojtkiem Wardeckim "Las w żarówce"

Osoby, którym kiełkuje w głowach pomysł na nową zieloną aranżację, zapraszamy do udziału w warsztatach „Las w żarówce – Zielona energia”. Poprowadzi je Wojtek Wardecki, któremu podobnie jak Wam w żyłach płynie zielona krew.

baner_1.jpg

2. Rośliny bliżej człowieka – zdobią, żywią, leczą - cykl prelekcji i warsztatów

Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu po raz kolejny weźmie udział w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, współtworząc program wydarzeń. Warsztaty, prelekcje i wystąpienia, które prowadzą znane w kraju autorytety, zapowiadają się bardzo interesująco. Uczestnicy Targów GARDENIA mogą liczyć m.in. na porady sadownicze, inspiracje w zakresie projektowania ogrodów, wykłady na temat glonów w oczkach wodnych, doboru gatunków i odmian roślin sadowniczych, prelekcje w zakresie technicznych nowości w ogrodnictwie czy roślin drzewiastych w hortiterapii.

baner_1.jpg

3. Konkurs Inspiracje – Aranżacje ponownie na GARDENII

Tradycyjnie Targom GARDENIA towarzyszyć będzie konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE. Wydarzenie to co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających, ponieważ najlepsza ogrodowa aranżacja powstaje na oczach publiczności. Ogrody pokazowe budowane będą w dniach 21-22 lutego, rozstrzygnięcie konkursu nastąpi trzeciego dnia Targów GARDENIA, 23 lutego. Zwycięzca wyłaniany będzie w drodze głosowania przez uczestników. Temat przewodnim tegorocznego konkursu jest „ZIELONE MARZENIE”. Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów.

4. Profesjonalny Pokaz Wiosennego Cięcia Róż - Szkółka Róż ROSARIUM

Data 22.02 
Godz. 15.50-16:45
miejsce: pawilon nr. 6

To premierowe wydarzenie towarzyszące Forum Architektów Krajobrazu skierowane jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją ogrodów jak i amatorów ogrodnictwa. Na potrzeby pokazu z naturalnych warunków zostały wykopane dorosłe okazy różanych krzewów. Dzięki temu przedstawione zostaną różne rodzaje cięcia róż zaczynając od rabatowych a kończąc na różach historycznych i pnących.

5. Sprawdź profesjonalne narzędzie do projektowania i wizualizacji

Podczas Targów GARDENIA będzie można sprawdzić możliwości programu Gardenphilia DESIGNER, profesjonalnego narzędzia do projektowania i wizualizacji ogrodów i zieleni. Program umożliwia kompleksowe wykonanie projektu: koncepcyjny rzut z góry, wizualizację 3D, projekt techniczny, zestawienie roślin i innych materiałów. Największa na rynku baza ponad 8000 tysięcy roślin z polskich szkółek, oparta jest o unikatowe w skali europejskiej akwarelowe, ręcznie malowane tekstury.

baner_1.jpg

6. Warsztaty na żywo z Markiem Jezierskim "Ogród marzeń tworzony z pasją".

Osoby, które poszukujące porad w zakresie wysiewu, upraw i pielęgnacji różnych gatunków roślin oraz warzyw zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów „Ogród marzeń tworzony z pasją”, które poprowadzi znany i ceniony dziennikarz telewizyjny – Marek Jezierski, współtwórca programu „Rok w Ogrodzie”. Uczestnicy wydarzenia mogą liczyć również na wiele cennych wskazówek.

baner_1.jpg

22-23.02.2019 r., godz. 10.00-16.00, scena głowna w Alei Lipowej

7. Rodzinne warsztaty ogrodnicze z Witoldem Czuksanowem.

Wszystkich miłośników ogrodnictwa zapraszamy na cykl spotkań promujących wiedzę ogrodniczą w sklepach i centrach ogrodniczych w całej Polsce. Ogrodniczych porad udziela specjalista ogrodnik, znany propagator wiedzy ogrodniczej Witold Czuksanow.

baner_1.jpg

23.02.2019 r.

8. Intensywny kurs Vectorworks Landmark

Poznaj najbardziej wszechstronne oprogramowanie CAD przeznaczone dla twórców z branży architektury krajobrazu! Oprogramowanie Vectorworks Landmark znacząco usprawnia projektowanie ogrodów i architektury krajobrazu.

baner_1.jpg

21 luty 10:30 – 13:00

22 luty 10:30 – 13:00

23 luty 10:30 – 13:00

9. Pokazy arborystyczne.

Harmonogram pokazów arborystycznych 21-22.02.2019 Targi Gardenia

Część 1 godz. 11:.00 - 11.45

Omówienie podstawowych zasad BHP przy pracach arborystycznych oraz niezbędnych narzędzi do prawidłowej pielęgnacji. Przedstawienie rodzaju cięć wykonywanych na drzewie czyli jak? kiedy? i dlaczego?

Część 2 godz. 13.30-14.15

Omówienie podstawowych zasad BHP przy pracach arborystycznych. Prezentacja sprzętu wspinaczkowego, technik bezinwazyjnego wejscia na drzewo oraz sposobu poruszania się w koronie drzewa.

Koordynator pokazów: P. Michał Wisniewski tel. 502 626 835

[ Wstecz ]