Dla szerokiej publiczności

 

Ogrodnictwo to nie tylko pasja, ale i sposób na życie. Dlaczego? Pięknie zaaranżowany teren zieleni to rozkosz dla oka, ale też ukojenie dla duszy. Ogrodnictwo pomaga zapomnieć o troskach, a praca na świeżym powietrzu owocuje poczuciem, że robi się coś pożytecznego. Targi GARDENIA to bardzo ciekawe kompozycje kwiatowe, pomysłowe elementy dekoracyjne, oryginalne gatunki drzew, krzewów ozdobnych, roślin doniczkowych i rabatowych, nasiona traw i warzyw. Pawilony wystawiennicze wypełnią nowoczesne narzędzia, sprzęt ogrodniczy, akcesoria do nawadniania oraz elementy małej architektury ogrodowej. GARDENIA to także inspirujące spotkania ze specjalistami z branży ogrodniczej.

1. Warsztaty z Wojtkiem Wardeckim "Las w żarówce"

Osoby, którym kiełkuje w głowach pomysł na nową zieloną aranżację, zapraszamy do udziału w warsztatach „Las w żarówce – Zielona energia”. Poprowadzi je Wojtek Wardecki, któremu podobnie jak Wam w żyłach płynie zielona krew.

baner_1.jpg

2. Rośliny bliżej człowieka – zdobią, żywią, leczą - cykl prelekcji i warsztatów

Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu po raz kolejny weźmie udział w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, współtworząc program wydarzeń. Warsztaty, prelekcje i wystąpienia, które prowadzą znane w kraju autorytety, zapowiadają się bardzo interesująco. Uczestnicy Targów GARDENIA mogą liczyć m.in. na porady sadownicze, inspiracje w zakresie projektowania ogrodów, wykłady na temat glonów w oczkach wodnych, doboru gatunków i odmian roślin sadowniczych, prelekcje w zakresie technicznych nowości w ogrodnictwie czy roślin drzewiastych w hortiterapii.

baner_1.jpg

3. Konkurs Inspiracje – Aranżacje ponownie na GARDENII

Tradycyjnie Targom GARDENIA towarzyszyć będzie konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE. Wydarzenie to co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających, ponieważ najlepsza ogrodowa aranżacja powstaje na oczach publiczności. Ogrody pokazowe budowane będą w dniach 21-22 lutego, rozstrzygnięcie konkursu nastąpi trzeciego dnia Targów GARDENIA, 23 lutego. Zwycięzca wyłaniany będzie w drodze głosowania przez uczestników. Temat przewodnim tegorocznego konkursu jest „ZIELONE MARZENIE”. Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów.

5. Profesjonalny Pokaz Wiosennego Cięcia Róż - Szkółka Róż ROSARIUM

Data 21.02 
Godz. 15.50-16:45
miejsce: pawilon nr. 6

To premierowe wydarzenie towarzyszące Forum Architektów Krajobrazu skierowane jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją ogrodów jak i amatorów ogrodnictwa. Na potrzeby pokazu z naturalnych warunków zostały wykopane dorosłe okazy różanych krzewów. Dzięki temu przedstawione zostaną różne rodzaje cięcia róż zaczynając od rabatowych a kończąc na różach historycznych i pnących.

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact